هوش مصنوعی Sora در سال 2024 در دسترس تمام کاربران قرار می‌گیرد

[ad_1]

ماه گذشته OpenAI از مدل هوش مصنوعی Sora رونمایی کرد که می‌تواند درخواست‌های متنی کاربران را به ویدیوهای فوق‌العاده‌ای تبدیل کند. حالا مدیر ارشد فناوری OpenAI به وال استریت ژورنال اعلام کرده که Sora در سال جاری برای تمام کاربران منتشر خواهد شد و شاید «چند ماه دیگر» شاهد انتشار عمومی آن باشیم.

مدل هوش مصنوعی Sora ماه گذشته در ابتدای کار خود، فقط برای هنرمندان بصری، طراحان و فیلمسازان در دسترس قرار گرفته بود. حالا «میرا موراتی»، مدیر ارشد فناوری OpenAI در مصاحبه با وال استریت ژورنال از انتشار نسخه عمومی آن در چند ماه آینده خبر داده است.

قابلیت‌های بیشتر برای مدل هوش مصنوعی Sora

طبق گفته‌های موراتی، OpenAI همچنین قصد دارد امکان تولید صدا را به مدل خود اضافه کند تا ویدیوهای ساخته‌شده توسط آن واقعی‌تر باشند.

OpenAI می‌خواهد به کاربران اجازه دهد تا محتواهای تولیدشده توسط Sora را ویرایش کنند، زیرا ابزارهای هوش مصنوعی همیشه ویدیوهای دقیق و مدنظر کاربران را تولید نمی‌کنند. موراتی به وال استریت ژورنال می‌گوید:

«در تلاش هستیم تا متوجه شویم که کاربران چگونه می‌توانند از این فناوری به‌عنوان ابزاری برای ویرایش و ساخت محتوا استفاده کنند.»

در این مصاحبه همچنین از موراتی درباره داده‌های مورداستفاده برای آموزش Sora نیز سؤال شد. او بدون اشاره به جزئیات خاصی اعلام کرده که از داده‌های در دسترس عموم یا دارای مجوز استفاده شده است. موراتی همچنین می‌گوید مطمئن نیست که از ویدیوهای یوتوب، فیسبوک و اینستاگرام به این منظور استفاده شده یا خیر، اما تأیید کرده که Sora از محتوای Shutterstock استفاده می‌کند که با OpenAI همکاری دارد.

[ad_2]

منبع: digiato.com

پیام بگذارید