ربات انسان‌نما مجهز به ChatGPT صحبت می‌کند و دلیل می‌آورد + ویدیو

استارتاپ Figure که با همکاری OpenAI، سازنده هوش مصنوعی ChatGPT در حال توسعه یک ربات انسان‌نما است، حالا ویدیو جدیدی از ربات خود با نام Figure 01 منتشر کرده است. در این ویدیو، Figure 01 می‌تواند برخی وظایف مانند جابه‌جاکردن اجسام را انجام دهد و با انسان درباره موضوعات مختلفی صحبت کند و برای کارهای خود دلیل بیاورد.

در این ویدیو که توسط یوتوب منتشر شده، اپراتوری با Figure 01 در حال صحبت کردن است و ابتدا از آن می‌خواهد چیزی که نگاه می‌بیند را تشریح کند. ربات در پاسخ به این درخواست با لحنی شبیه به انسان‌ها می‌گوید:

«من یک سیب قرمز یک بشقاب در مرکز میز، یک جا ظرفی با فنجان و یک بشقاب و شما که در همان نزدیکی ایستاده‌اید و دست خود را رو میز قرار داده‌اید را می‌بینم.»

ربات انسان‌نما مجهز به ChatGPT

سپس کاربر از Figure 01 می‌خواهد که چیزی برای خوردن به او بدهد و ربات انسان‌نما سیب را به او می‌دهد. پس از آن نیز، مقداری زباله روی بشقاب ریخته می‌شود و از ربات خواسته می‌شود که علاوه بر جمع‌آوری زباله‌ها، دلیل انتخاب سیب را توضیح دهد.

Figure 01 سپس شروع به جمع‌آوری زباله‌ها می‌کند و در همین حال می‌گوید:

«سیب را به شما دادم، زیرا تنها خوراکی است که می‌توانم از روی میز برای شما تهیه کنم.»

در نهایت، از Figure 01 سوال می‌شود که براساس نحوه چیدمان ظروف روی میز، چه کاری باید انجام شود. ربان انسان‌نما در پاسخ تشخیص می‌دهد که ظروف باید در جا ظرفی قرار بگیرند و سپس مهارت و دقت باورنکردنی خود در برداشتن فنجان و قرار دادن آن در جای مشخصی را نشان می‌دهد.

در حال حاضر ربات‌های انسان‌نما دیگری نیز در حال ساخت هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به آمِکا (Ameca) اشاره کرد که از آن به‌عنوان پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما جهان یاد می‌شود. روز گذشته، ویدیویی از این ربات منتشر شده بود که در آن می‌توانست صدای افراد مشهوری از جمله «ایلان ماسک» را تقلید کند. خود ماسک نیز در شرکت تسلا در حال ساخت یک ربات انسان‌نما با نام اپتیموس است که ماه گذشته اجزای داخلی و شیوه راه‌رفتن آن در ویدیویی به نمایش گذاشته شده بود.


منبع: digiato.com

پیام بگذارید