بررسی آخرین نشست فدرال رزرو در مورد روند تغییرات نرخ بهره در سال ۲۰۲۴

[ad_1]

فدرال رزرو صورت‌جلسه نشست ماه دسامبر (آذر) خود را روز گذشته منتشر کرد که در آن از چشم‌انداز خود در مورد روند تغییرات نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ می‌گوید. ساختار این بیانیه نشان می‌دهد این نرخ احتمالاً به بالاترین سطح خود رسیده است، اما امکان افزایش آن در آینده در صورت لزوم وجود دارد.

رویکرد نسبتاً انقباضی

به گزارش بی‌این‌کریپتو، کمیته بازار آزاد فدرال که وظیفه تعیین نرخ‌ها را بر عهده دارد، موافقت کرده است تا نرخ مرجع خود را در محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصدی ثابت نگه دارد. این بدان معناست که نرخ بهره که از ماه ژوئیه (تیر) در این سطح بوده در بالاترین حد خود یا نزدیک آن قرار دارد.

علاوه بر این، اعضای این کمیته اعلام کردند که انتظار دارند تا پایان سال ۲۰۲۴ شاهد سه کاهش ۰.۲۵ واحد درصدی باشند.

در بحث دربارۀ چشم‌نداز سیاست‌گذاری، اعضا نرخ بهره را احتمالاً در اوج یا نزدیک به اوج خود در چرخه انقباضی کنونی می‌دانستند، اگرچه آنها خاطرنشان کردند که مسیر واقعی سیاست‌گذاری بستگی به تحولات اقتصادی دارد.

مقامات فدرال رزرو، همچنین به کاهش تقاضا و تعدیل بازار کار برای کاهش تورم در نتیجه افزایش نرخ بهره در گذشته اشاره کردند.

در شرایط کنونی، تورم نسبت به اوج خود در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل‌توجهی تعدیل شده است که به فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا روند افزایش نرخ بهره را متوقف کند. طبق گزارش تریدنگ اکونومیکس، نرخ تورم ایالات متحده از ۹ درصد در واسط ۲۰۲۲ به ۳.۱درصد کاهش یافته است.

مقامات فدرال رزرو افزودند که ممکن است لازم باشد تا نرخ‌ها برای مدتی در این سطح بمانند. هدف این تصمیم، کاهش بیشتر تورم خواهد بود، همان‌طور که بهبود زنجیره تأمین تاکنون به این مسئله کمک کرده است.

علاوه بر رویکرد انقباضی، این مقامات همچنین درباره طرح‌هایی برای توقف روند کاهش ترازنامه بانک مرکزی بحث کردند.

بررسی آخرین نشست فدرال رزرو در مورد روند تغییرات نرخ بهره در سال ۲۰۲۴
روند تغییرات رویکرد فدرال رزرو

تاثیرات بر بازار

بازارهای سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه هم‌زمان با انتشار آخرین صورت‌جلسه فدرال رزرو سقوط کردند.

سقوط بازار ارزهای دیجیتال حتی بیشتر بود، البته دلایلی دیگری چون انتشار شایعه رد ETF‌های اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس آمریکا در آن نقش داشت.

علاوه‌بر این، بالا‌ماندن نرخ‌های بهره باعث خواهد شد تا نگهداری وجه نقد یا اوراق قرضه جذاب‌تر از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال باشد.

بازار ارزهای دیجیتال نیز به‌شدت به اهرم و وام متکی است. با بالا رفتن نرخ‌ها، برخی از سرمایه‌گذاران سفته‌باز ممکن است با مارجین کال‌هایی مواجه شوند که باعث لیکوئیدشدن معامله‌گران و افزایش نوسانات می‌شود.

The post بررسی آخرین نشست فدرال رزرو در مورد روند تغییرات نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ appeared first on ارزدیجیتال.

[ad_2]
منبع: arzdigital.com

پیام بگذارید