میوه شب عید با حداکثر ۳۵ درصد سود در مغازه‌ها عرضه می‌شود


اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در نشست خبری امروز ۲۶ اسفند گفت: یکی از مشکلات صنف ما پرداخت مالیات است چراکه مالیات از کل تراکنش اخذ می شود، درحالیکه مالیات باید از سود درآمد باشد.

به گفته او، علی رغم آنکه غرفه‌های شهرداری یک درصد مالیات می‌دهند،اما صنف میوه فروشی ۱۴ درصد مالیات پرداخت می کند.

کارگر با اشاره به دیگر مشکلات صنف افزود: هم اکنون حداکثر ۶۰ درصد فروشندگان میوه فاکتور می دهند و ۴۰تا ۴۵ درصد فروشندگان میوه در میدان مرکزی فاکتور مشخصی به خریداران عمده نمی دهند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران ادامه داد: خالص فروشی  در میدان مرکزی انجام نمی شود و با وجود قوانین متعدد در این بخش اما این قوانین هم رعایت نمی شود.

او افزود: وقتی ساعت کار میدان مشخص باشد مغازه‌داران می‌توانند در آن ساعت مشخص به میدان مراجعه کنند و اقلام مورد نظر خود را خریداری کنند، اما وقتی ساعت کار میدان مشخص نیست دلالان و واسطه ها وارد میدان می شوند و برخی اقلام را خریداری می کنند و با قیمت تعیین شده خودشان به مغازه داران می فروشند.

کارگر در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سود منطقی میوه شب عید گفت: مغازه داران تمام نقاط شهر حداکثر ۳۵ درصد سود باید لحاظ کنند، هرچند بدلیل رقابتی شدن قرار است ۱۶ تا ۱۷ درصد سود لحاظ کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران  گفت: مردم در صورت شکایت از قیمت و کیفیت می توانند  با شماره اتحادیه ۵۵۶۶۲۳۸۰ و ۵۵۶۴۷۷۷۵ و یا از طریق نرم افزار بله با شماره ۰۹۰۲۶۶۰۱۷۰۰ با اتحادیه ارتباط برقرار کنند.

او گفت: بنابر آمار ۲۸۰۰ نفر از اعضا دارای پروانه هستند و تعدادی پروانه در دست اقدام است، اما بنابر قانون و مقررات برای افرادی که تشکیل پرونده شده، مجاز به رعایت قوانین اتحادیه هستند. همچنین ۱۰۰ بازرس در شهر تهران برای نظارت داریم.


منبع: www.yjc.ir

پیام بگذارید