مصرف بنزین در اسفند رکورد زد


به گزارش خبرآنلاین، جعفر سالاری‌نسب مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در نشست خبری امروز ۲۳ اسفند با اشاره به آخرین وضعیت مصرف بنزین در کشور عنوان کرد: میانگین مصرف بنزین در سال ۱۴۰۲ تا ۲۳ اسفندماه ۱۱۵ میلیون لیتر در روز بوده و در اسفند رقم مصرف به ۱۱۷.۴ میلیون لیتر رسیده است.

فارس در خبری نوشت:وی افزود: روند مصرف بنزین صعودی است و در چند روز اخیر رکورد مصرف بنزین در اسفندماه امسال با رقم ۱۳۳ میلیون لیتر شکسته شد. البته رکورد مصرف در سال گذشته در تاریخ ۲۸ اسفندماه رقم ۱۴۳ میلیون لیتر بوده است.

سالاری‌نسب اظهار داشت: ما آمادگی لازم برای عرضه بنزین در همه جایگاه‌های کشور را داریم و با وجود رشد ۱۳ درصدی مصرف بنزین نسبت به سال گذشته، مشکلی در تامین بنزین وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش افزود: در ۸ کلان‌شهر ایران بنزین باکیفیت یورو توزیع می‌شود و به تقاضا برای بنزین سوپر تا حد امکان پاسخ داده می‌شود. تاکنون هیچ طرح بحثی درباره افزایش قیمت بنزین وجود نداشته است.

وی توضیح داد: هم‌اکنون گازمایع با دو نرخ ۲۷۹۰۰ تومان و ۱۰ درصد بالاتر از این قیمت، برای مصارف در سامانه سدف و مصارف آزاد توزیع می‌شود. روزانه ۲ تا ۳ هزار تن گازمایع در سامانه توزیع می‌شود.

۲۱۷


منبع: www.khabaronline.ir

پیام بگذارید