عملیات ساخت ۲ میلیون و ۲۴۹ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور آغاز شده است


مهرداد بذرپاش وزیر راه وشهرسازی در جلسه امروز شورای عالی مسکن گفت: امروز پانزدهمین جلسه شورای عالی مسکن برگزار شده و طی امسال شاهد افزایش برگزاری جلسات با حضور رئیس جمهور بوده ایم و همزمان با برگزاری جلسه شورای عالی مسکن با حضور استانداران و تمامی دستگاه‌های مسئول شاهد رشد خوبی در تمامی بخش‌های مسکن بوده ایم.

وی ادامه داد: همزمان با برگزاری این جلسات هم در تامین مسکن و هم در رفع برخی موانع شاهد پیشرفت‌های خوبی بوده ایم و با وجود آنکه به طور معمول اختلاف میان دستگاه‌ها بوده، اما در حوزه عملیات ساخت رشد بسیار خوبی داشته ایم.

بذرپاش اظهار کرد: همکاری بانک‌ها امسال نسبت به سال گذشته بهتر شده همچنین همکاری ما با شهرداری‌ها در این زمینه افزایش یافته است و تمامی استانداران کشور برای اجرایی شدن هرچه سریعتر عملیات ساخت مسکن عزم خود را جدی‌تر کرده اند.

وزیر راه وشهرسازی گفت: عملیات ساخت ۲ میلیون و ۴۲۹ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کشور آغاز شده و واحد‌ها در مراحل مختلف ساخت قرار دارند. اراضی برای این واحد‌ها تامین و وارد مدار ساخت شده اند. برخی از پروژه‌ها هم عملیات ساخت آنها به پایان رسیده و در حال تحویل واحد به متقاضیان مسکن هستند.

بذرپاش با بیان اینکه در جلسه گذشته شورای عالی مسکن تامین مسکن برای اعضای هیئت علمی دانشگاهیان ونخبگان در دستور کار بود که حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی در دانشگاه‌ها و اراضی خود وزارت علوم  اختصاص یافت گفت: بخش زیادی از اراضی این واحد‌ها از همین محل تامین و روند ساخت به خوبی در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به آغاز ساخت واحد‌های مسکونی برای نیرو‌های مسلح گفت: هدف گذاری خوبی با همکاران خود در ستاد کل نیرو‌های مسلح در قرارگاه ستاد کل نیرو‌های مسلح انجام شد و ظرفیت‌های خوبی برای ساخت مسکن در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار دادند و تا به امروز ۱۰ هزار و ۹۴ واحد مسکونی ساخته شده که از این تعداد ۶ هزار و ۱۹۴ واحد برای واحد‌های مسکونی شخصی است و ۴ هزار واحد هم واحد‌های مسکونی سازمانی است که در ۱۰ استان کشور امروز به بهره برداری رسید.

او گفت: عملیات اجرایی بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی امروز در سراسر کشور کلنگ زنی می‌شود همچنین عملیات ساخت ۲۳۰ هزار واحد در بخش‌های مختلف نیرو‌های مسلح آغاز شده و با احتساب ۲۵ هزار واحد سازمانی که ساخت آنها آغاز شده رشد خوبی در حوزه تامین مسکن نیرو‌های مسلح شاهد هستیم و هدف گذاری ما در این بخش ۵۰۰ هزار واحد مسکونی است.


منبع: www.yjc.ir

پیام بگذارید