خروج ۱۷۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سرمایه


کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص کل بورس امروز ۲۶ اسفند با کاهش بیش از هزار و ۵۰۰ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۱۴۸ هزار واحدی ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش بیش از هزار و ۷۰۰ واحدی در سطح ۷۳۰ هزار و ۲۳۶ واحدی ایستاد تا شاخص‌های بازار سرمایه شاهد روز‌های منفی باشند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: حجم معاملات امروز بازار سهام و حق تقدم ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیارد برگه سهم به ارزش معاملاتی حدود ۳ هزار و ۳۶۳ میلیارد تومان ثبت شد همچنین سرانه خرید حقیقی‌ها امروز ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سرانه فروش حقیقی‌ها ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رقم خورد.

او در ادامه می‌گوید: امروز ۱۷۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام و حق تقدم خارج شد و تنها ۳۴ درصد بازار به عبارتی ۲۴۱ نماد در دامنه مثبت و ۶۱ درصد بازار یعنی ۴۶۴ نماد در محدوده منفی به کار خود پایان دادند. امروز صنعت سرمایه‌گذاری شاهد بیشترین میزان ورود نقدینگی بود و بیشترین خروج نقدینگی به صنعت فلزات اساسی اختصاص یافت.

آسایش گفت: امروز آخرین موعد فروش بود تا سهامدار قبل از تعطیلات نقدینگی به دستش برسد بر این اساس شاهد بازاری هیجانی بودیم و بازار از مثبت به منفی حرکت کرد.


منبع: www.yjc.ir

پیام بگذارید